Kategorie
Aktualności

Święto Liczby π – Podróże z π

Kolejny już raz w przygotowanie obchodów Dnia Liczby π zaangażowali się uczniowie z klasy III D z grupy mat. – geo. Pod hasłem „Podróże z π” uczniowie przygotowali dekorację w holu szkoły oraz grę matematyczno – geograficzną „Podróże z π”.

I tak drugiego dnia obchodów Święta Liczby π uczniowie naszej szkoły udali się w podróż dookoła świata. I chociaż światem był budynek szkoły a podróż trwała nie 80 dni a 80 minut, wszyscy dobrze się bawili. W grze wzięło udział 12 czteroosobowych drużyn z klas I A, II A, II B, II D, II E, III A, III B.

Drużyny otrzymały walizki zawierające zadania do wykonania. A każde zadanie prowadziło naszych podróżników do innego kraju i wymagało innych umiejętności. Były zadania matematyczne, obliczeniowe, sprawnościowe, manualne. Na szczęście nikt nie miał problemów z nawigacją i wszyscy z podróży wrócili bezpiecznie. Uczniowie poradzili sobie z wyzwaniami i doskonale odnaleźli się w nowych sytuacjach.

W grze zostali oczywiście wyłonieni zwycięzcy, a ogłoszenie wyników odbędzie się 14 marca.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób