Uczniowie klasy III A i IV A pod opieką wychowawców-p. M. Telengi i p. A. Gajęckiej uczestniczyli w dniach 28 – 30 października 2024r. w trzydniowej wycieczce do Warszawy.
Pierwszego dnia odbyło się zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, a potem już z panią przewodnik spacer po Łazienkach Królewskich i wizyta w najważniejszych historycznie miejscach – Pałacu na Wyspie, Amfiteatrze, Podchorążówce oraz spacer po Starym Mieście – i oglądanie Kolumny Zygmunta, Pomnika Małego Powstańca i innych zabytków. Ten pierwszy dzień wycieczki w całości wypełniony był poznawaniem historii naszej pięknej stolicy.
Drugiego dnia udali się wszyscy na Politechnikę Warszawską, gdzie nasza młodzież uczestniczyła w politechnicznym projekcie „#zawsze ciekawi”. Na początku wysłuchano prelekcji na temat warunków rekrutacji oraz możliwości studiowania na Politechnice Warszawskiej, a następnie zaproszono uczestników na Wydział Chemii, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pokaz doświadczeń chemicznych w wykonaniu studentów reprezentujących różne koła naukowe i zwiedzić kilka różnych laboratoriów chemicznych i technologicznych. Nasza młodzież była również pod ogromnym wrażeniem prezentacji studentów wydziału, którzy prezentowali tematykę i wyniki swoich prac doświadczalnych (np. inteligentne materiały używane przez przemysł odzieżowy). Potem była jeszcze wizyta w Escape Room i wieczorny seans filmowy w kinie.
Trzeciego dnia wycieczki udaliśmy się do Akademii Sztuki Wojennej na zaproszenie Pana Ppłk. Grzegorza Otockiego, który jest absolwentem naszego Liceum Ogólnokształcącego i kolegą z klasy opiekunek wycieczki. Pan Ppłk. Otocki zaznajomił młodzież z warunkami studiowania na Akademii Sztuki Wojennej, a następnie wysłuchaliśmy prelekcji Pana dr Pawła Więckowskiego. Nasi uczniowie wzięli również udział w lektoracie z łaciny, gdzie studenci I roku tłumaczyli tekst na język polski oraz poznali Akademicką Salę Tradycji, po której oprowadził na Pan st.chor.sztab. Jerzy Kozaczuk. Wyjazd do Akademii Sztuki Wojennej był bardzo ciekawy, nasza młodzież z wielką uwagą słuchała ciekawostek historycznych na temat powstawania samej uczelni, jak również ówczesnych losów naszego kraju.
Ta wycieczka to były trzy dni pełne wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi, były to dni wypełnione historią Polski i zwiedzaniem uczelni wyższych. Cały wyjazd pozostanie z pewnością we wspomnieniach naszych uczniów jako bardzo udany i owocny.