Kategorie
Aktualności

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

W dniu 20 lutego uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Kowalczyk  zgłosili się do honorowego oddania krwi, które miało miejsce w budynku przy ul. Paderewskiego 3 w Pajęcznie. Spośród 11 kandydatów pomyślną weryfikację przeszło 7: Błażej Sygidus z klasy IVA;  Antoni Bernaś z klasy IVB; Klaudia Klimczak, Jagoda Wrona, Ola Bojór, Tomasz Bazan z klasy IVC; Wiktor Klimczak z Klasy IIID.

Honorowe krwiodawstwo przez wiele lat było promowane i odbywało się w naszym budynku Zespołu Szkół w Pajęcznie.  Wielu uczniów, pracowników i osób spoza szkoły oddawało krew. W wyniku pandemii akcje w szkołach zostały wstrzymane. Czynimy starania, by ta szlachetna inicjatywa wróciła do nas. Napawa dumą fakt, że nasi absolwenci  już jako dojrzali obywatele kontynuują to dzieło w swoich środowiskach…więc warto.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo drugi człowiek potrzebuje wsparcia, a w szczególności chory. Myślimy stereotypowo, że najważniejszym darem jest pieniądz – tymczasem to czas i miłość.

Honorowe krwiodawstwo, choć powszechnie znane i praktykowane potrzebuje ciągłej promocji. Oddanie „kropli” krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu WIARY- często utraconej w wyniku choroby, to NADZIEJA na wyleczenie, to dar MIŁOŚCI bliźniego.

Honorowy krwiodawca pilnie poszukiwany…..

Zdjęcie przedstawia grupę osób
Zdjęcie przedstawia grupę osób