Kategorie
Aktualności

 Drugie miejsce Kingi Mielczarek w finale

30 maja 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury odbył się  Finał Wojewódzkiego konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!” zorganizowanego przez biuro Posła na Sejm RP Piotra Polaka reprezentowanego przez dyrektor biura poselskiego, radną województwa łódzkiego panią Dorotę Więckowską.

W finale naszą szkołę reprezentowała Kinga Mielczarek -uczennica klasy 3Dp oraz Aleksander Mońka z klasy 3Dp. Opiekę merytoryczną nad naszymi uczniami sprawowali nauczyciele historii pani Ewa Mostowska i pan Adam Klimczak.

W Do finału zakwalifikowano łącznie 47 osób z województwa łódzkiego, z ponad stu szkół średnich wyłonionych spośród ponad 2 tys. młodych ludzi.

Konkurs przebiegał trzy etapowo.

a) Etap pierwszy – szkolny;

b) Etap drugi – finał regionalny;

c) Etap trzeci – finał wojewódzki

Przypomnijmy, że Kinga była zwyciężczynią finału regionalnego który odbył się w Lututowie a Aleksander Mońka zajął miejsce czwarte.

Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani licznymi upominkami a zwycięzcy dodatkowo otrzymali: srebrną monetę stanowiącą element z cyklu kolekcjonerskiego upamiętniającego Żołnierzy niezłomnych, jednodniową wycieczkę szlakiem Żołnierzy wyklętych, namiot wojskowy, gry planszowe oraz książki o tematyce konkursowej. Kinga udzieliła również wywiadu dla telewizji regionalnej TVP3 Łódź w którym podzieliła się swoimi wrażeniami z konkursu. Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i mamy nadzieję że znajdą godnych następców w młodszych klasach.