Kategorie
Aktualności

Integracja

W drugiej połowie września w naszej szkole odbyły się zajęcia integrujące zespoły klasowe.

W klasie I A zajęcia integracyjne odbyły się w piątek 22 września.

Pod opieką wychowawcy pani Anity Ochockiej uczniowie wzięli udział w różnych ćwiczeniach, grach i zabawach. Celem zajęć było stworzenie w klasie atmosfery sprzyjającej nawiązywaniu relacji między uczniami, budowaniu poczucia bezpieczeństwa, a także zachęcenie uczniów do interakcji i zaciekawienia się sobą wzajemnie. Uczniowie zadbali o poczęstunek, było pyszne ciasto i słodycze oraz pizza.
W zajęciach uczestniczyła i obserwowała ich przebieg pani pedagog Beata Konieczna.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

Zajęcia integracyjne w klasie IB odbyły się 18.09. w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie podczas licznych zabaw i gier integracyjnych mieli okazję do poznania się i przełamania własnej nieśmiałości. Doskonalili umiejętność pracy w grupie. Angażowali się we wspólne działania i przestrzegali zasad i reguł podczas różnorodnych ćwiczeń. W czasie poczęstunku mieli też czas na rozmowy i budowanie pozytywnych relacji z innymi uczniami i wychowawcą panią Dianą Schmaiβer.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

W ramach integracji klasa IC z wychowawczynią panią Grażyną Szczeszek i opiekunem panią Beatą Kliś spędziła dwa dni w Zakopanem. Integrowaliśmy się na szlakach Gubałówki i Butorowego Wierchu. Był zjazd wyciągiem, emocjonujący spacer w deszczu do Doliny Kościeliskiej, czas na wspólną kawkę, a wieczorem dyskoteka, artystyczne makijaże i długie rozmowy. W drodze powrotnej oczywiście McDonald i …zjeżdżalnia!

zdjęcie przedstawia grupę osób

26.09 klasa ID w towarzystwie wychowawczyni Ewy Bylica i opiekunów pani Beaty Koniecznej i pani Eli Mistygacz  w ramach zajęć integracyjnych wyjechała na całodniową wycieczkę do Energylandii. Byliśmy w największym w Polsce parku rozrywki. Słoneczna pogoda a przede wszystkim wyjazd poza sezonem spowodował, że kolejek do najpopularniejszych atrakcji nie było. Emocje uczestnicy wycieczki dozowali sobie według własnych możliwości.

Świetne nastroje, uśmiechy i emocje, które towarzyszyły podczas całej wycieczki pomogły zintegrować się uczniom klasy ID, którzy zmęczeni ale szczęśliwi wrócili wieczorem do Pajęczna.

zdjęcie przedstawia grupę osób

Dnia 25.09.2023r. odbyła się szkolna, integracyjna wycieczka uczniów klasy IK z wychowawcą panią Renatą Pawełoszek i panią pedagog Beatą Konieczną. Wycieczka do Częstochowy przebiegała w bardzo miłej i wesołej atmosferze .  Nasz wyjazd miał charakter rekreacyjno – kulturalny. Klasa spędziła czas na zabawach w parku trampolin oraz oglądaliśmy wspólnie film w kinie. Zachowanie uczniów podczas wycieczki  było bardzo poprawne i nie budziło żadnych zastrzeżeń . Po tak udanym wyjeździe klasa nabrała ochoty na zorganizowanie kolejnej wycieczki w drugim półroczu co świadczy o ich potrzebie zacieśniania więzi klasowych . 

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

Zajęcia integracyjne klasy 1 L odbyły się we środę 27.09.2023 r. Rewelacyjnie słoneczna pogoda  pozwoliła cieszyć się wspólnym czasem na świeżym powietrzu nad jeziorem Matusowiec w Pajęcznie.  Uczniowie wraz z wychowawcą panią Iwoną Strzelczyk postanowili spędzić ten dzień wyjątkowo rekreacyjnie. Korzystając z uprzejmości i gościny właścicieli lokalu Kuźnia dziewczęta i chłopcy świetnie wykorzystali walory tego miejsca: grali w bilard, piłkarzyki i rzutki, rozmawiali, słuchali muzyki a nawet tańczyli. W celu ochłonięcia od gwaru 24 osobowej ekipy można było pospacerować nad jeziorem czy po lesie lub posiedzieć w amfiteatrze. Wspólny posiłek w postaci kiełbasek z grilla zakończył nasz pobyt w tym miejscu. Jednak ciężko było się rozstawać więc w oczekiwaniu na odjeżdżające autobusy spędziliśmy jeszcze około godzinki w parku miejskim na lodach dla ochłody. Bardzo mile wspominamy ten czas!!!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

W piątek 29 września odbył się dzień integracyjny w klasie IM. Młodzież wraz z wychowawcą panem Piotrem Nicponiem najpierw odbyła ponad dwugodzinną wycieczkę ulicami Pajęczna, następnie udała się do amfiteatru, gdzie odbyły się zapoznawcze rozmowy. Uczniowie mieli też czas dla siebie na świeżym powietrzu, tym bardziej, że pogoda była sprzyjająca do wyjścia w plener. Po powrocie do szkoły uczniowie  w miłych nastrojach skonsumowali  drobny poczęstunek.         

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób