Kategorie
Aktualności

Kolejne sukcesy Juliusza

Z ogromną radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Juliusz Szczeszek-Bistuła został laureatem 70. Olimpiady Chemicznej i znalazł się w gronie 8 najlepszych zawodników w Polsce. W  związku z tym weźmie udział w dziesięciodniowym kursie przygotowawczym do Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej, który odbędzie się na początku czerwca na Uniwersytecie Warszawskim – w tym roku będzie mieć możliwość walki o wyjazd do Arabii Saudyjskiej (po kursie z grona 8 uczestników zostanie wyłonionych 4 reprezentantów Polski).

W tym roku nasz uczeń został także zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. To już drugi taki sukces po zwycięstwie w Ogólnopolskim Konkursie Politechniki Śląskiej.  W dążeniu do celu Juliusza wspiera pani profesor Krystyna Baryczka.

Ponadto Juliusz po wieloetapowej rekrutacji, gdzie udowodnił swoją wiedzę, umiejętności i motywację do rozwoju, znalazł się w gronie 50 osób zakwalifikowanych (spośród ponad 9 tysięcy kandydatów) na dwutygodniowy obóz naukowy ADAMED SmartUp w Warszawie dla uczniów zafascynowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi. W trakcie obozu weźmie udział w ścieżce edukacyjnej z zakresu nauk medycznych i mikrobiologii. Zajęcia mające charakter teoretyczny i praktyczny poprowadzą wykładowcy z najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.

Serdecznie gratulujemy!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób