Kategorie
Aktualności

Mikołajkowy Turniej Strzelecki

W dniu 06. grudnia 2023r. uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w organizowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu wraz z Okręgowym Klubem Strzelectwa Sportowego „10-ka” w Sulmierzycach Mikołajkowym Turnieju Strzeleckim z broni pneumatycznej

Turniej był adresowany do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych. Wzięło w nim udział 15 drużyn ze szkół z powiatów: pajęczańskiego, bełchatowskiego, wieluńskiego, łaskiego, zduńskowolskiego, sieradzkiego i wieruszowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Bazan z klasy IVC, Szymon Szewczyk z klasy IVC, Wiktor Belica z klasy IID. Opiekunem drużyny był pan Jacek Bednarek.

Turniej odbył się na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

Zwycięskimi drużynami w turnieju okazały się:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie

II miejsce – Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie

III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie

Na podium w klasyfikacji indywidualnej stanęli:

I miejsce – Iga Czaja – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie

II miejsce – Wiktor Belica – Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie

III miejsce – Oskar Prozner – I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Projekt miał na celu propagowanie aktywizacji sportowej młodych ludzi oraz popularyzację strzelectwa sportowego wśród młodzieży jako formę spędzania wolnego czasu. Organizowany turniej miał być również okazją do integracji sportowej młodzieży i zdrowej rywalizacji w zgodzie z zasadami gry fair play.

Patronat honorowy nad organizowanym wydarzeniem sprawowało Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Starosta Pajęczański.

na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób
na zdjęciu znajduje się grupa osób