Kategorie
Aktualności

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniu 9 marca grupa naszych maturzystów udała się na swoją pielgrzymkę na Jasną Górę. Towarzyszyły im: p. Agnieszka Kowalczyk , siostra Urszula Porwit i p. Beata Kliś. Pierwszym punktem programu była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa częstochowskiego Wacława Depo. Po niej nastąpił akt zawierzenia wszystkich maturzystów Matce Bożej.

 „Życzę młodym niezawodnej nadziei, która płynie od Maryi. Nadziei, która jest wpisana w serce człowieka, żeby ona była spełniona musi być uzgodniona z wolą Bożą. Tak, jak maturzyści dzisiaj mają nadzieję na zdanie egzaminów, tak ja patrzę na nich jak na osoby, które założą rodziny i będą we wspólnocie. – Kościół to wspólnota wspólnot, dlatego rodzina jest przyszłością Kościoła i narodu” – mówił abp. Wacław Depo.

Następnie przeszliśmy do auli o. Kordeckiego, gdzie wzięliśmy udział  w spotkaniu ewangelizacyjnym  pt. ”Wierzący ale niepraktykujący”. W atmosferze wspólnego śpiewu wysłuchaliśmy świadectw młodych ludzi. Napełnieni nadzieją i radością wróciliśmy do swoich domów.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób