Kategorie
Aktualności

Pożegnanie maturzystów

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów, którzy w bieżącym roku przystępują do matury. Dla 111 uczniów Liceum Ogólnokształcącego był to niezwykle uroczysty dzień. Tegorocznych maturzystów w ciepłych słowach pożegnała dyrektor szkoły Sylwia Nowak – Miedzińska, a także starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

Następnie przedstawiciele uczniów klas drugich złożyli ślubowanie i przejęli od swoich starszych kolegów Sztandar Szkoły, który jest świadkiem sztafety kolejnych pokoleń uczniów. Ceremonii przekazania sztandaru dokonali dyrektor szkoły pani Sylwia Nowak – Miedzińska i pan Piotr Trawczyński.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

Od 1993 roku w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza młodzież przyznaje swoim kolegom i koleżankom szczególnego rodzaju nagrodę TOP – FRIEND. Odznaka, której nazwę można tłumaczyć „najlepszy przyjaciel” jest najwyższą formą nagrody w naszej szkole. Może być przyznana tylko raz do roku i tylko jednemu uczniowi. W drodze uczniowskiego referendum wyłoniony został zwycięzca. Nagrodę TOP – FRIEND zdobył Wiktor Wojtasik z klasy III C, który z rąk dyrektora szkoły pani Sylwii Nowak – Miedzińskiej oraz Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów pana Jacka Lewery odebrał nagrodę. Stowarzyszenie Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie jest fundatorem nagrody dla laureata nagrody TOP – FRIEND.

zdjęcie przedstawia grupę osób

Wręczono 29 świadectw z wyróżnieniem oraz nagrody za działalność naukową i społeczną. W klasie IV Ap szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Dłubak Jakub

Góra Jakub

Mentek – Cieślicka Magdalena

Sobera Amelia

Wiśniewski Wiktor

Wolniaczyk Milena

zdjęcie przedstawia grupę osób

W klasie IV Bp szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Bździon Wiktoria

Dąbrówka Szymon

Konieczna Zuzanna

Kosowska Kornelia

Mszyca Apolonia

Prukacz Angelika

Perczak Zuzanna

Siwiaszczyk Karolina

Wieczorek Magdalena

zdjęcie przedstawia grupę osób

W klasie IV Cp szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Brożyńska Martyna

Koszela Weronika

zdjęcie przedstawia grupę osób

W klasie IV Dp szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Balcerzak Maja

Borgul Magdalena

Kopera Remigiusz

Mesjasz Anna

Mielczarek Kinga

Popiel Kacper

Strykowska Hanna

Włoch Izabela

zdjęcie przedstawia grupę osób

W klasie IV Ep szkołę z wyróżnieniem ukończyli:

Brzozowska Liwia

Piekara Lisa

Słowik Marta

Ścigała Iga

zdjęcie przedstawia grupę osób

W imieniu maturzystów głos zabrała Kornelia Kosowska, która podziękowała dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły a także młodszym kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas. W imieniu uczniów szkoły Tomasz Bazan życzył maturzystom pomyślnie zdanej matury oraz spełniania marzeń  w ich dalszej życiowej drodze.

W części artystycznej wręczono Henryki – nagrody przyznawane z przymrużeniem oka dla uczniów, którzy „wyróżniali się” w szkole. Wszystkim maturzystom życzymy „połamania piór” na maturze.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób