Kategorie
Aktualności

Światowy Dzień Walki z Depresją

W dniu 23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

Również w naszej szkole w tym dniu w przypomnieliśmy jak podstępną i groźną chorobą jest depresja. W ramach dnia walki z depresją uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmiki edukacyjne dotyczące nastoletniej depresji  oraz prezentację, w której przedstawiono przyczyny i objawy depresji, a także mity dotyczące tej choroby i twarze znanych osób z depresją. Na korytarzu przygotowano dekorację, okolicznościową, „ kącik relaksu”, a uczniowie mogli się napić herbatek ziołowych i poczęstować ciasteczkami.

Poprzez tę akcję chcieliśmy zwiększyć czujność młodzieży i zwrócić uwagę na problem. Depresja może dotknąć każdego, bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność, ilość znajomych. Nie można jej lekceważyć. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Jeśli jest ich jednak coraz więcej może to być objaw choroby, który wymaga pomocy specjalisty.

Organizacja szkolnych obchodów Światowego Dnia Walki z Depresją przebiegała pod opieką pedagogów P. Beaty Koniecznej i P. Moniki Pęciak.  W pracę zaangażowane były uczennice klasy IIIb1 Laura Dyła  i Alicja Charciarek oraz uczniowie klasy IIb Marcel Zdybowicz i Mikołaj Jeziorowski.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób