Kategorie
Aktualności

Święto Liczby π – 14 marca

Trzeci dzień obchodów Święta Liczby π w naszej szkole to dzień uroczystego podsumowania konkursów i wręczenia nagród laureatom.

13 marca 12 czteroosobowych drużyn z klas I A, II A, II B, II D, II E, III A, III B wzięło udział w grze matematyczno – geograficznej „Podróże z π”. A oto zwycięzcy:

I miejsce drużyna z klasy  III A w składzie: Maciej Andrzejczak, Karol Telenga, Bartłomiej Kurzynoga, Krzysztof Cimcioch

zdjęcie przedstawia grupę osób

II miejsce drużyna z klasy  II A w składzie: Maciej Mizera, Jakub Kowalski, Adam Prus, Nadia Gołębiowska

III miejsce drużyna z klasy  III A w składzie: Hanna Kowalik, Karolina Zięba, Julia Rak, Zuzanna Węglewska.

Święto Liczby π to również dzień ogłoszenia wyników Powiatowego Konkursu Matematycznego „Wokół Liczby π”, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pajęczańskiego pana Zbigniewa Gajęckiego.

W konkursie wzięło udział 5 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa z Białej, Szkoła Podstawowa z Sulmierzyc,  Szkoła Podstawowa nr 1 z Pajęczna, Szkoła Podstawowa z Nowej Brzeźnicy,  Szkoła Podstawowa z Działoszyna oraz szkoły średnie z Działoszyna i z Pajęczna, łącznie 35 uczniów.

Nagrody laureatom konkursu wręczyli pani Agnieszka Światłowska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz pani dyrektor Sylwia Nowak – Miedzińska.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria szkoła podstawowa

I miejsce Zofia Kulbat  ze Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach (opiekun p. Nina Iwan)

zdjęcie przedstawia grupę osób

II miejsce ex aequo zajęli:

Anita Kowalska  ze Szkoły Podstawowej im. M. Bielskiego w Białej (opiekun p. Lucyna Lewera)

Adam Bujak  ze Szkoły Podstawowej im. M. Bielskiego w Białej (opiekun p. Lucyna Lewera)

Emilia Sterczewska  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im J. Długosza w Nowej Brzeźnicy (opiekun p. Małgorzata Mesjasz)

Piotr Szydlik  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Tuwima w Pajęcznie (opiekun p. Joanna Garbaciak)

Kategoria szkoła średnia

I miejsce Wiktoria Gajęcka  z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie (opiekun p. Anna Gajęcka)

zdjęcie przedstawia grupę osób

II miejsce Mariusz Lisiecki  z Zespołu Szkół im. M. Curie – Skłodowskiej  w Działoszynie (opiekun p. Ewa Mielczarek)

III miejsce Maciej Mizera   z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie (opiekun p. Monika Telenga)

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie oraz goście wysłuchali niezwykle interesującego wykładu „Magia czy matematyka”, który wygłosił gość specjalny dr Marek Małolepszy, profesor Politechniki Łódzkiej. Pan dr Małolepszy na podstawie kilku ciekawych przykładów pokazał, że światem rządzi matematyka.

W dniu Liczby π nie mogło zabraknąć piosenki, swoim występem zachwyciła nas Dominika Pacak z klasy III A.

zdjęcie przedstawia grupę osób

Piękną dekorację z dbałością o najdrobniejsze szczegóły wykonali uczniowie z klasy III D – grupa mat-geo. To oni również zabrali nas w podróż dookoła świata w grze „Podróże z π”, przygotowali i poprowadzili zawody. W organizację obchodów Dnia Liczby π zaangażowali się również uczniowie z klasy II E . Wszystkim składamserdeczne podziękowaniaza pomoc, pomysły i wsparcie. To dzięki Wam wszystko udało się wspaniale.

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom konkursów, którzy oprócz wiedzy matematycznej wykazali się kreatywnością, pomysłowością, wyobraźnią, a także poczuciem humoru.  Wszyscy zasłużyliście na słowa uznania i wielkie brawa.

Matematyczne święto służyło przede wszystkim zabawie, rozbudzaniu ciekawości oraz poznawaniu matematyki z innej strony – miłej, przyjemnej i z humorem. I choć trzy dni przygód z liczbą π dobiegły końca, to liczba ta nadal codziennie będzie nam towarzyszyła.

Anita Ochocka

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób