Kategorie
Aktualności

Świętujemy Niepodległość!

Społeczność naszej szkoły, jak co roku, uroczyście uczciła Narodowe Święto Niepodległości. W dniu 10 listopada odbyła się akademia szkolna przygotowana przez klasę I C pod kierunkiem wychowawcy pani Pauliny Przestrzelskiej i polonistki pani Anny Tomeckiej-Siemińskiej. Akademię rozpoczęła pani wicedyrektor Anna Strzelczak kierując przesłanie na temat polskiej walki o wolność i niepodległość.  Następnie mikrofony przejęli uczniowie, ktorzy słowami piosenek i wierszy przypomnieli wartość Wolności i Patriotyzmu. Podczas akademii zaprezentowała się także 85. Drużyna Harcerska „Brzask” , a druhna Natalia Lewandowska zaśpiewała piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce” akompaniując sobie na ukulele. Wielkie emocje i wzruszenie wzbudził taniec Patrycji Lipnickiej i Szymona Dąbrówki, którzy ekspresywnie przedstawili  drogę do wolności Polski. Uczniowie sami byli autorami choreografii i kostiumów, jak również całej koncepcji tego spektaklu tanecznego.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.
Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.

W dniu 11 listopada 2022 r. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie uczestniczyli w lokalnych obchodach Święta Niepodległości pod patronatem Starosty Pajęczańskiego pana Zbigniewa Gajeckiego i Burmistrza Pajęczna pana Piotra Mielczarka. Uczniowie naszej szkoły defilowali ulicami Pajęczna unosząc ogromną biało-czerwoną flagę. Młodzież zaprezentowała swe talenty artystyczne podczas występu przed Ratuszem –  program artystyczny prezentowali tam uczniowie ZS w Pajęcznie i ZS w Działoszynie. Występy, w tym taneczny w wykonaniu Patrycji i Szymona, spotkały się z wielkim aplauzem mieszkańców miasta zgromadzonych na uroczystości!

Uczestnicy pajęczańskich obchodów Dnia Niepodległości wzięli udział we mszy św. w intencji Ojczyzny oraz złożyli wiązanki w miejscach pamięci narodowej. Grupa młodzieży wraz z Dyrekcją i nauczycielami złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Pajęcznie.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.
Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.
Zdjęcie przedstawia grupę osób

Kolejnym etapem świętowania był VIII Bieg Niepodległości.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Amelia Pawelus, Błażej Suszek, Igor Włodarczyk i Piotr Trawczyński, wzięła udział w VIII Pajęczańskim Biegu Niepodległości. Bieg odbył się ulicami miasta Pajęczna i obejmował trasę o długości ponad 5,5 km. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników w kategorii OPEN i ponad 100 ze szkół podstawowych. W tym roku to wydarzenie łączyło się z akcją charytatywną, której celem jest zebranie funduszy na leczenie małego Jasia, cierpiącego na SMA.

Nasza uczennica z klasy IIIB Amelia Pawelus ,odniosła bardzo duży sukces, zajmując II miejsce z czasem 21 min 23 s w kategorii kobiet

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, natomiast Jasiowi życzymy siły i wytrwałości oraz trzymamy kciuki za udaną zbiórkę.

Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.
Zdjęcie przedstawia grupę uczniów.