Kategorie
Aktualności

Wycieczka – Wrocław

Uczniowie klasy I A wraz z nauczycielkami -p. Anną Gajęcką i p. Moniką Telengą wyruszyli 25 maja 2022r. na 2- dniową wycieczkę do Wrocławia.
Pierwszym punktem programu była wizyta na Politechnice Wrocławskiej, na Wydziale Inżynierii Środowiska . Uczniowie wysłuchali najpierw wykładu dotyczącego aktualnych problemów środowiskowych, tj. gospodarowania odpadami, odnawialnych źródeł energii i energooszczędnego budownictwa, a potem wykonywali pod okiem pracowników Wydziału doświadczenia związane, np. z pomiarem intensywności zapachów. Następnie nasi licealiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Politechniki, możliwościami pracy po jej ukończeniu. Potem był spacer po kampusie Politechniki i przejazd kolejką POLINKĄ do centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, gdzie wszyscy mogli zapoznać się dzięki ciekawej i nowoczesnej formie z procesami, w których bierze udział woda i wysłuchać multimedialnych opowieści na ten temat. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki było kino i seans filmowy.
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od wizyty w Ogrodzie Japońskim, potem było rozwiązywanie zagadek w Escape Room. Uczniowie byli bardzo zadowolenie. Mieli okazję rozwiązywać zagadki w pokoju – schronie bankowym i w pokoju- fantazji. Zagadki wymagały współpracy wszystkich członków drużyny i przede wszystkim logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Na koniec wszyscy spacerowali ulicami Starego Miasta i podziwiali piękne wrocławskie zabytki.

Fotografia przedstawia grupę uczniów w parku podczas wycieczki


To był bardzo udany i owocny wyjazd. Zmęczeni uczniowie wrócili do domu planując już wycieczki do kolejnych uczelni w kraju.