Kategorie
Aktualności

Zakończenie 70 Olimpiady Chemicznej

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, w Sali im. Samuela B. Lindego Biblioteki
Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się uroczystość zakończenia 70 Olimpiady Chemicznej, połączona z uroczystymi obchodami 70-lecia Olimpiady. Wśród zaproszonych gości była wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer.

Zawody tegorocznej Olimpiady , do których przystąpiło 876 uczniów, rozpoczęły się pierwszym etapem (teoretycznym) 25 listopada 2023 roku. W drugim etapie, na który złożyła się część teoretyczna i laboratoryjna, wzięło udział 263 zawodników, a w finale, rozgrywanym w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej i salach wykładowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – 92 zawodników, z których ostatecznie 31 zdobyło tytuł laureata, a 2 – wyróżnienie.

W gronie laureatów znalazł się nasz uczeń – Juliusz Szczeszek-Bistuła, który ostatecznie zajął 9 miejsce w Polsce. Juliusz otrzymał również nagrodę specjalną, ufundowaną przez Instytut Chemii Fizycznej PAN, za najlepiej rozwiązane zadania z chemii fizycznej.

Gratulujemy!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób