Kategorie
Aktualności

14 marca Święto Liczby Pi

Okrutni πraci z Przylądka II D pod dowództwem kapitana Jacka Sπrrowa porwali i uwięzili księżniczkę Ludolfinę. Za jej uwolnienie zażądali bardzo wysokiego okupu…

Zawodami „πrackie πgrzyska2czyli uwolnić Ludolfinę” rozpoczęły się obchody Dnia Liczby Pi w naszej szkole. W turnieju matematyczno – sportowym wzięło udział 12 czteroosobowych drużyn z klas: I B, I E, II A dziewczęta, II A chłopcy, II C, II D, III A, III B gr.1, III B gr. 2, III C, IV Dp, IV Ep. Drużyny zacięcie rywalizowały w 10 różnorodnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zajęła i tym samym Ludolfinę z rąk  πratów uwolniła drużyna z klasy II A w składzie: Maciej Andrzejczak, Karol Telenga, Bartłomiej Kurzynoga i Krzysztof Cimcioch.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Święto Liczby Pi to również dzień ogłoszenia wyników Powiatowego Konkursu Matematycznego „Wokół Liczby Pi”, który odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pajęczańskiego pana Zbigniewa Gajęckiego.

W konkursie wzięło udział 8 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa z Białej,  Szkoła Podstawowa z Bogumiłowic,  Szkoła Podstawowa z Sulmierzyc,  Szkoła Podstawowa z Siemkowic,  Szkoła Podstawowa nr 1 z Pajęczna,  Szkoła Podstawowa nr 2 z Pajęczna,  Szkoła Podstawowa z Nowej Brzeźnicy,  Szkoła Podstawowa z Radoszewic, łącznie 25 uczniów oraz 13 uczniów liceum.

Nagrody laureatom konkursu wręczyli pan Zbigniew Gajęcki – Starosta Powiatu Pajęczańskiego oraz pani dyrektor Sylwia Nowak – Miedzińska.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria szkoła podstawowa

I miejsce Michał Zalewski     (21,25 pkt.)

ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bogumiłowicach (opiekun p. Joanna Torchała)

II miejsce Alicja Rajczyk        (20,25 pkt.)

ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie (opiekun p. Bożena Derek)

III miejsce Kinga Cichowlas   (18,75 pkt.)

ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie (opiekun p. Iwona Jędrzejewska)

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Kategoria szkoła średnia

I miejsce Juliusz Szczeszek-Bistuła    z klasy II B1     (25 pkt.)

II miejsce Karolina Zięba                   z klasy II A       (19 pkt.)

III miejsce Igor Mucha                      z klasy II A       (16,5 pkt.)

Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie oraz goście wysłuchali niezwykle interesującego wykładu „Piękna liczba”, który wygłosił gość specjalny dr Marek Małolepszy, profesor Politechniki Łódzkiej. Pan dr Małolepszy przybliżył słuchaczom historię liczby π oraz opowiedział ciekawostki o tej liczbie.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów
zdjęcie przedstawia grupę uczniów

W dniu Liczby Pi nie mogło zabraknąć piosenki, swoim występem zachwyciła nas Dominika Pacak z klasy II A.

Ostatnim wydarzeniem tego dnia był konkurs „Jeden z czternastu”. Z pytaniami konkursowymi zmierzyło się 14 uczestników: Marcel Belica, Szymon Popiel, Błażej Szczypiór, Maciej Andrzejczak, Bartłomiej Kurzynoga, Karol Telenga, Igor Mucha, Kacper Drabowicz, Krzysztof Cimcioch, Karolina Zięba, Juliusz Szczeszek – Bistuła, Oliwia Drab, Hubert Gryndziak i Maria Jędrzejewska. W finale zagrali Karolina Zięba, Juliusz Szczeszek – Bistuła i Kacper Drabowicz, a laureatem konkursu został  Juliusz Szczeszek – Bistuła z klasy II B1.

Matematyczne święto służyło przede wszystkim zabawie, rozbudzaniu ciekawości oraz poznawaniu matematyki z innej strony – miłej, przyjemnej i z humorem. Do zabawy przyłączyła się również nasza Pani Dyrektor, która w tym dniu miała na sobie żakiet w peπtkę oraz kolczyki w kształcie π, i która z entuzjazmem kibicowała zawodnikom.

Piękną πracką dekorację z dbałością o najdrobniejsze szczegóły wykonali uczniowie z klasy II D – grupa mat-geo i z klasy I B.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom konkursów, którzy oprócz wiedzy matematycznej wykazali się kreatywnością, pomysłowością, wyobraźnią,  a także poczuciem humoru.  Wszyscy zasłużyliście na słowa uznania i wielkie brawa.

W organizację „πrackich πgrzysk2”, przygotowanie i poprowadzenie zawodów zaangażowali się uczniowie klasy II D z grupy mat-geo. Wszystkim składamyserdeczne podziękowaniaza pomoc, pomysły i wsparcie. To dzięki Wam wszystko udało się wspaniale.

Anita Ochocka, Beata Sikora

zdjęcie przedstawia grupę uczniów
zdjęcie przedstawia grupę uczniów
zdjęcie przedstawia grupę uczniów
zdjęcie przedstawia grupę uczniów