Kategorie
Aktualności

Dzień Otwarty Szpitala w Pajęcznie

W dniu 12 marca 2024 roku uczniowie klas: I C i II B pod opieką p. Barbary Gajęckiej i p. Bożeny Borkiewicz uczestniczyli w Dniu Otwartym nowej części Szpitala w Pajęcznie. Młodzież miała okazję zobaczyć nowoczesne pomieszczenia między innymi  salę intensywnej opieki medycznej, salę operacyjną , sale dla pacjentów i pozostałą infrastrukturą nowej części szpitala.

Uczniowie wzięli udział w pokazie ratowniczym z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Młodzież aktywnie włączyła się w ćwiczenia : układania pacjenta w pozycji bezpiecznej, w resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie. Panowie Ratownicy udzielili cennych, wyczerpujących  informacji jak należy udzielić pomocy np. przy oparzeniach, ranach kłutych , zadławieniach i innych.

Dziękujemy za przekazaną wiedzę i możliwość zwiedzenia szpitala.

zdjęcie przedstawia grupę osób