Kategorie
Aktualności

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” 2024

W dniu 9 marca 2024 roku po raz pierwszy uczeń  naszej szkoły Kamil Mielczarek z klasy III B1  pod opieką p. Bożeny Borkiewicz wziął udział w regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „ Brain Bee”, który odbył się w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczestnicy konkursu zmagali się z trudnymi zagadnieniami z neuroanatomii, neurofizjologii, neuropatologii rozwiązując test złożony z 60 pytań w tym 10 w języku angielskim.

Kamil rywalizował z uczniami najlepszych szkół woj. łódzkiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Uczestnicy oczekując na wyniki  konkursu mieli okazję wysłuchać miniwykładu finalistki konkursu „ Brain Bee” 2022 – Dominiki Sawickiej na temat „ Stwardnienie rozsiane”.

Konkurencja była duża i niestety nie udało się przejść do etapu ogólnopolskiego mimo zadowalającego wyniku( do kolejnego etapu przeszło 6 uczestników). Przetarliśmy szlaki i spróbujemy za rok.

Dziękuję Kamilowi za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu.

                                                                                                          Bożena Borkiewicz

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób