Kategorie
Aktualności

Spotkanie ze studentką prawa

11 marca 2024 roku uczniowie klasy ID oraz grupa prawna z klasy IVC pod opieką nauczycieli wiedzy o społeczeństwie p. Ewy Mostowskiej, p. Beaty Kliś i p. Adama Klimczaka  wzięli udział w trzy etapowych  warsztatach przeprowadzonych przez  p. Julię Dymek – absolwentkę naszej szkoły, studentkę trzeciego roku prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Podczas wykładu nasi uczniowie z klasy pierwszej dowiedzieli się czym jest prawo karne, poznali jego funkcje, kary i środki karne oraz formy stadialne przestępstw a uczniowie z klasy czwartej uzupełnili sobie wiedzę przygotowując się do egzaminu maturalnego w wos-u.

W części drugiej pracowano w grupach rozwiązując kazusy prawne dotyczące odpowiedzialności karnej osób a w trzeciej wszyscy wzięli udział w quizie: kto pierwszy ten lepszy odpowiadając na pytania w, których należało zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Trójka zwycięzców z grupy prawnej klasy IVC: Szymon Szewczyk, Tomasz Bazan i Wiktor Wojtasik otrzymała nagrody rzeczowe.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Młodzież była zaangażowana, wszyscy intensywnie pracowali, zadawali  liczne pytania dotyczące tematyki spotkania oraz specyfiki studiów prawniczych.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób