Kategorie
Aktualności

Finał IX edycji regionalnego konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”

31 maja 2023 roku odbył się w ZSCKR w Lututowie Finał IX edycji regionalnego konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę” dla laureatów szkół średnich z powiatów: sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego pod patronatem posła na sejm RP Piotra Polaka i radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Doroty Więckowskiej w, którym uczestniczyła szóstka naszych uczniów.
Julia Puchalska I b, Gabriela Machelska I b, Wiktor Belica I d, Wiktor Klimczak II d, Łucja Boryń III c, Szymon Szewczyk III c
pod opieką pani Ewy Mostowskiej i pana Adama Klimczaka
Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat drugiej konspiracji i zmierzyć się z bardzo trudnym testem składającym się z 30 pytań.
Nasza uczennica Julia Puchalska z klasy Ib  uzyskała maksymalną liczbę punktów i zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.
Również bardzo dobrze wypadł Szymon Szewczyk z klasy IIIc  zajmując  3 miejsce.

Oboje będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 5 czerwca 2023 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi.

Pozostali uczniowie znaleźli się tuż poza podium i otrzymali drobne upominki. Nasi finaliści otrzymali liczne nagrody: smartwatche, powerbanki, plecaki wojskowe, i wiele innych gadżetów.

Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze w pięknym otoczeniu. Oczekując na wyniki uczniowie oraz opiekunowie mogli skorzystać z pysznego poczęstunku. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się upieczone przez uczniów ZSCKR w Lututowie ciasteczka kruche z logo szkoły.

Opiekę merytoryczną na przygotowaniem uczniów do konkursu pełnili: pani Ewa Mostowska, pan Adam Klimczak, pan Piotr Nicpoń.

Gratulujemy naszym i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób