Kategorie
Aktualności

Wycieczka do Krakowa

W dniach 24-26.05.2023r. uczniowie klasy I A i II A pod opieką p. Moniki Telengi i p. Anny Gajęckiej wyruszyli do Krakowa na trzydniową wycieczkę edukacyjno-integracyjną.

W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Politechnikę Krakowską, zapoznaliśmy się z możliwościami studiowania na uczelni, spacerowaliśmy po kampusie Politechniki, a na koniec zwiedzaliśmy Muzeum Politechniki Krakowskiej znajdujące się w bardzo ciekawym miejscu – budynku byłego aresztu wojskowego. W tym dniu byliśmy również na ciekawym seansie filmowym.

Kolejny dzień wycieczki z samego rana zaczął się zajęciami na AGH, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Uczestniczyliśmy w pokazie doświadczeń fizycznych wykonywanych przez przemiłego wykładowcę. Wszystkim uczniom bardzo się podobało, a my zrozumieliśmy, że magia to nic innego jak fizyka i że każdy fizyk to czarodziej. Następnie zwiedzaliśmy zabytkową część Krakowa i Stare Miasto pod okiem pani przewodnik, która opowiadała dużo ciekawostek na temat dawnych czasów. W tym dniu odbyła się jeszcze wizyta w kręgielni. W trzecim dniu wycieczki próbowaliśmy swoich sił przy rozwiązywaniu zagadek logicznych w escape room. Wszystkim uczniom udało się te zagadki rozwiązać. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Pajęczna, planując już w przyszłości zwiedzanie kolejnych uczelni w innych miastach akademickich.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób