Kategorie
Aktualności

Wycieczka do Sejmu RP

24 maja na zaproszenie Pani Beaty Mateusiak Pieluchy- posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie naszej szkoły (klasy IIC i I E pod opieką p. Katarzyny Cichowlas, p. Karoliny Sadowskiej, p. Joanny Chudej i p. Piotra Nicponia) uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP.

Celem wyprawy było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz spotkanie z parlamentarzystami. Po otrzymaniu przepustek i przejściu przez sejmowe bramki zostaliśmy  powitani przez panią przewodnik, która oprowadziła nas po budynku Sejmu. Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Pani przewodnik z zadowoleniem stwierdziła, że nasi uczniowie są dobrze zorientowani w kwestiach struktury i funkcji parlamentu oraz trójpodziału władzy, bowiem bezbłędnie odpowiadali na zadawane im pytania.

Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową i udali się na obiad w restauracji sejmowej w Starym Domu Poselskim. Po zjedzonym obiedzie w towarzystwie pani Jolanty Boratyn – Dąbkowskiej, absolwentki Zespołu Szkół w Pajęcznie, która jako prawnik pracuje w sejmie w wielu komisjach, udaliśmy się w drogę powrotną.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób