Kategorie
Aktualności

Wykład „Czy tatuowanie jest bezpieczną modą?”

19 maja odwiedził naszą szkołę Pan prof. dr. hab. n. med. Bogusław Antoszewski konsultant w dziedzinie chirurgii plastycznej dla województwa łódzkiego. Podczas spotkania  z młodzieżą klas  o profilu biologiczno- chemicznym  (2B, 2B1, 3B) Pan profesor wygłosił prelekcję na temat zagrożeń wynikających  z wykonywania tatuażu i piercingu. Uczniowie mieli szansę uzyskać najbardziej obiektywną medyczną wiedzę z zakresu wykonywania tatuażu i ewentualnych powikłań. Wypowiedzi Pana profesora poparte były wieloma zobrazowanymi przykładami  ewentualnych powikłań po zabiegu wykonywania tatuażu.

Młodzież skorzystała oczywiście z możliwości zadania  pytań z zakresu chirurgii plastycznej na, które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi od specjalisty w tej dziedzinie.

Dziękujemy wojewodzie łódzkiemu panu Karolowi Młynarczykowi za zaproszenie prof. Bogusława Antoszewskiego do naszej szkoły. Dziękujemy także Wydziałowi Zdrowia Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego za pomoc w organizacji spotkania.