Kategorie
Aktualności

Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

W dniu 8 grudnia 2022 r. w Opolu  odbył się finałowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”, na który wraz z opiekunem p.Agnieszką Kowalczyk pojechało  5 naszych uczniów: Aleksandra Bojór IIIC, Katarzyna Krysiak IVCp Maciej Andrzejczak IIA, Krzysztof Cimcioch IIA, Szymon Dąbrówka IVBp. Tegoroczna,  9. edycja nosiła tytuł: „Piłki nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim”.

359 uczestników z całej Polski zmagało  się z 40 pytaniami zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi , które dotyczyły nie tylko idei fair play  ale również nawiązywały do odbywających Mistrzostw Świata w Katarze.

Gościem specjalnym wydarzenia był znany piłkarz Jakub Błaszczykowski – 108-krotny reprezentant Polski.

Komisja konkursowa  wyłoniła  laureatów, pośród których znalazło się dwoje naszych uczniów Katarzyna Krysiak i Krzysztof Cimcioch. W czasie finałowej gali na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbyła się  konferencja z udziałem przedstawicieli PZPN oraz wręczenie nagród najlepszym uczniom, szkołom i wyróżnionym nauczycielom. Zespół Szkół w Pajęcznie otrzymał zestaw 2 piłek. W gali towarzyszył nam ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego oraz duszpasterz sportowców naszej archidiecezji.

Konkurs ten jest organizowany przez Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej i ma na celu propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem. W tym roku przyciągnął aż 1,5 tys. uczestników z 91 szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów