Kategorie
Aktualności

Akcje charytatywne Szkolnego Koła Caritas

25 listopad – akcja ”Przytul misia dla Jasia”

 W światowym dniu pluszowego misia za symboliczne 2zł uczniowie i nauczyciele przytulali wielkiego pluszowego misia, maskotkę naszego SKC i jednocześnie nieodłącznego towarzysza charytatywnych imprez. Pozyskane pieniądze – 660 zł  przelaliśmy na konto Jasia chorującego na SMA.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

3-4 grudnia – XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, pomagam”

Zbiórkę żywności przeprowadziliśmy na terenie pajęczańskich supermarketów : Intermarche, Polomarket, Wafelek, Biedronka, Dino i zaangażowało się w nią 74 wolontariuszy. Zebraliśmy łącznie 749,43 kg żywności, która trafiła do ośrodków charytatywnych naszej archidiecezji i zasiliła paczki świąteczne dla ukraińskich rodzin.

4 grudnia – Mikołajkowy Festyn Charytatywny

Wolontariusze SKC brali udział w imprezie charytatywnej na hali sportowej przy SP2 służąc swoją pomocą organizatorom, m.in. sprzedawali przygotowane wcześniej sianko i upieczone przez siebie pierniczki, rozdawali ulotki, kręcili watę cukrową i prażyli popcorn,  bawili się razem z najmłodszymi oraz pomagali przy sprzątaniu.

6 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dzień  Mikołajek świętowaliśmy  Dzień  Wolontariusza. Akcja „Pomoc dla Kubusia”, podczas której sprzedawaliśmy tosty, watę cukrową i popcorn  przyniosła 1081,23 zł dochodu. Wolą rodziców Kubusia cała kwota została przekazana  na pomoc Jasiowi.

9-11 grudnia – Jarmark Bożonarodzeniowy

 Jarmark Bożonarodzeniowy w Parku Miejskim w Pajęcznie zaangażował 25 wolontariuszy , którzy rozprowadzali swoje rękodzieło, pierniczki i sianko oraz wspierali stoisko charytatywne Jasia.