Kategorie
Aktualności

Juliusz Szczeszek-Bistuła zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

W czwartek 14 marca odbył się finał XXX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego, organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Najlepsi uczestnicy zostali wyłonieni po dwóch rundach konkursowych. W części pisemnej, która odbyła się 2 marca 2024 roku, uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę teoretyczną. Do finału zakwalifikowało się 27 najlepszych uczestników, którzy 14  marca  zmierzyli się z zadaniem laboratoryjnym. Juliusz uzyskał w nim maksymalną liczbę punktów i łącznie po dwóch etapach zajął pierwsze miejsce.

Gratulujemy sukcesu i otrzymanej nagrody!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób