Kategorie
Aktualności

Toruń – Dzień Polarny 2024

Poniedziałek taki jak ten 18.03.2024 nie zdarza się często. Ale czasami tak- jeśli są ku temu sprzyjające okoliczności. A wczoraj kilka z nich się ze sobą fajnie splotło i pozwoliło na przeżycie nader interesującego dnia!

  1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zorganizował wydarzenie: Dzień Polarny 2024
  2. Przewoźnik PKP w postaci IC Hutnik zapewniał wygodną i bezpośrednią podróż
  3. Zielone światło na wyprawę od pani dyrektor S. Nowak – Miedzińskiej.

Nie pozostało nic innego jak ustalić plan wyprawy, zaangażować rodziców do pomocy w dotarciu do i z Radomska, wsiąść do pociągu niebylejakiego i dotrzeć do Torunia. Cała logistyka podróży zadziałała doskonale: rodzic- pociąg – autobus- Aula UMK- tramwaj – Stare Miasto – autobus – pociąg – rodzic:) Tak oto 6 uczniów i 7 uczennic z klas 3C, 4C i 4A  pod opieką p. Iwony Strzelczyk i p. Bożeny Szczerkowskiej wzięło udział w niezwykle ciekawych wykładach  i prezentacjach dotyczących zmian klimatycznych i ich wpływu na obszary podbiegunowe. Dowiedzieliśmy się co może uwalniać się z topniejących lodowców oraz skąd się biorą tony śmieci na bezludnych  svalbardzkich wybrzeżach !!! Wiele informacji zapadło nam w pamięć a nawet wywołało głębokie refleksje. Następnie w czasie wolnym każdy z uczestników zwiedzał  średniowieczny zespół miejski czyli Stare Miasto Torunia, które w roku 1997 zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego.  Wnioski z wyprawy: wykłady interesujące, Toruń piękny, piękniejszy od Krakowa:)i najważniejszy – szkoda, że nie dwa dni!

Iwona Strzelczyk

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób