Kategorie
Aktualności

Wielkopostna akcja SKC „Kromka Chleba”

W dniu 19 marca odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna SKC dla małego Wiktorka Franczaka, który choruje na DMD – Dystrofię Mięśniową Duchenne’a i potrzebuje aż 16 milionów na terapię genową w Stanach Zjednoczonych. Tegorocznej edycji „Kromki Chleba” towarzyszyło hasło „Dzielisz się chlebem – dzielisz się życiem”, które odzwierciedlało cel naszego działania. Wolontariusze pod czujnym okiem p. Beaty Koniecznej i p. Moniki Pęciak przygotowali szereg smakołyków, m.in.: „postną ekstrawagancję” czyli pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, „wiosenne caritaski” – kanapki z sałatą, ogórkiem, rzodkiewką, „słodką pokutę” – bułeczki z nutellą, tost na post
i inne… Uczniowie oprócz posilenia się mogli uczestniczyć w prelekcji p. Agnieszki Kowalczyk pt. „Trzeba być dobrym jak chleb”, podczas której dowiedzieli się jak ważny jest szacunek dla chleba oraz jak realizować dobro w życiu.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję: darczyńcom, którzy przynieśli upieczony, domowy chleb oraz przetwory oraz tym, którzy kupowali wszystko, co było do kupienia. Wspólnymi siłami uzyskaliśmy kwotę 2643,90 zł!!!, które wspomogą konto Wiktorka. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom z klasy IA: Emilii Szewczyk, Natalii Kopeć, Oliwii Nowak, Paulinie Jerzyk, Zuzi Wojtczak, które po raz pierwszy brały udział w dużej akcji SKC oraz wolontariuszkom z klasy IIID: Julii Koćfin, Julii Stasiak, Milenie Grabowskiej, Oliwii Drab, Darii Kraska, Natalce Białek, Klaudii Kula, Wiktorii Pułka, Jagodzie Marchewka, Natalii Brożyna, Mai Sukiennik. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej to był dobry
i wyjątkowy dzień.

Opiekun SKC ZS Pajęczno Agnieszka Kowalczyk

     PODZIĘKOWANIE

„Jako rodzice Wiktorka, chcieliśmy z całego serca podziękować organizatorom, darczyńcom, nauczycielom, uczniom i wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę do akcji „Kromka Chleba”, będącą wsparciem dla naszego chorego synka. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Agnieszki Kowalczyk oraz Szkolnemu Kołu Caritas przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie. Wasze działanie daje nam nadzieję na dobrą przyszłość dla naszego synka. Niech dobro okazane nam do Was wróci. Bóg zapłać!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób