Kategorie
Aktualności

Konkurs o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

28 lutego 2023 roku pajęczańscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Powiatowe eliminacje konkursu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Działoszynie. Ten etap konkursu został zorganizowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pajęcznie oraz Urzędem Miasta i Gminy Działoszyn. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły czteroosobowe reprezentacje szkół średnich z terenu powiatu pajęczańskiego: Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz Zespól Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie.
Zespoły w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie prezentowały praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód, którego specyfika zbliżona była do toru obowiązującego podczas doboru do służby.

Podczas rywalizacji zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Pajęcznie. Finalistów przygotowywał Pan Piotr Trawczyński – nauczyciel wychowania fizycznego. Skład zwycięskiej drużyny:

  • Weronika Ceglarek
  • Daria Łuszczyk
  • Igor Włodarczyk
  • Błażej Suszek

To oni będą reprezentować nasz powiat 22 marca podczas finału wojewódzkiego.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób