Kategorie
Aktualności

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

23 marca 2023 roku  odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Pajęcznie  młodzież szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych musiała  wykazać się szeroką wiedzą i rozwiązać test składający się z 25 pytań. Naszą  szkołę pod opieką pana Adama Klimczaka reprezentowali:

Julia Puchalska klasa 1B

Wiktoria Gajęcka klasa 1B

Marcel Zdybowicz klasa 1B

Tomasz Bazan klasa 3C

Szymon Szewczyk Klasa 3C

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła:

Wiktoria Gajęcka z klasy 1B

drugie miejsce Tomasz Bazan klasa 3C

trzecie miejsce Julia Puchalska klasa 1B oraz Marcel Zdybowicz klasa 1B

Gratulujemy zwycięzcą oraz uczestnikom.

Wiktoria oraz Tomasz  będą reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób