Kategorie
Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – etap powiatowy

26 kwietnia 2024 roku w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa pana Adama Klimczaka reprezentowały:

Julia Puchalska klasa 2B

Wiktoria Gajęcka klasa 2B

Konkurs na szczeblu powiatowym przebiegał dwuetapowo.

Młodzież musiała wykazać się szeroką wiedzą i rozwiązać test składający się z 30 pytań oraz w przejść eliminacje ustne przed komisją oraz zgromadzoną publicznością.

Dwa miejsca na podium zostały zdobyte przez reprezentantki naszej szkoły.

Miejsce pierwsze  Wiktoria Gajęcka klasa 2B

Miejsce drugie  Julia Puchalska klasa 2B

Laureaci etapu powiatowego otrzymali nagrody rzeczowe w postaci przenośnych głośników bezprzewodowych.  Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wiktoria Gajęcka będzie reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu w Łęczycy.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób