Kategorie
Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – etap powiatowy

17 kwietnia 2023 roku w Regionalnym Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie odbyły się eliminacje  powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę pod opieką pana Adama Klimczaka reprezentowali:

Julia Puchalska klasa 1B

Wiktoria Gajęcka klasa 1B

Tomasz Bazan klasa 3C

Konkurs na szczeblu powiatowym przebiegał dwuetapowo.

Młodzież musiała  wykazać się szeroką wiedzą i rozwiązać test składający się z 30 pytań  oraz w  przejść eliminacje ustne przed komisją oraz zgromadzoną publicznością.

Trzy miejsca na podium zostały zdobyte przez reprezentantów naszej szkoły.

Miejsce pierwsze Wiktoria Gajęcka klasa 1B

Miejsce drugie Julia Puchalska klasa 1B

Miejsce trzecie Tomasz Bazan klasa 3C

Laureaci etapu powiatowego otrzymali nagrody rzeczowe w postaci tabletów, słuchawek oraz głośników. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

 Wiktoria Gajęcka będzie reprezentowała naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób