Kategorie
Aktualności

OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”

21 marca 2024 roku  odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W budynku Urzędu Miejskiego w Pajęcznie dzieci i młodzież szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych musiała  wykazać się szeroką wiedzą i rozwiązać test składający się z 25 pytań. Naszą  szkołę pod opieką pana Adama Klimczaka nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa reprezentowali:

Julia Puchalska klasa 2B, Wiktoria Gajęcka klasa 2B, Marcel Zdybowicz klasa 2B, Wiktoria Franelak klasa 2B, Maja Kotynia klasa 1B

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła:

Wiktoria Gajęcka z klasy 2B

drugie miejsce Julia Puchalska klasa 2B

trzecie miejsce Maja Kotynia klasa 1B

Gratulujemy zwycięzcą oraz uczestnikom.

Czekamy na Eliminacje Powiatowe Turnieju.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób