Kategorie
Aktualności

Światowy Dzień HIV i AIDS

1 grudnia jak co roku obchodzony jest w naszej szkole  Dzień HIV i AIDS, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia ( WHO) w 1988 roku. W dniu tym cały świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.

Tegoroczny dzień miał charakter kampanii edukacyjno  – informacyjnej. Uczniowie  klasy II B poprowadzili dla swoich kolegów zajęcia podczas, których przekazali cenne informacje na temat: budowy wirusa HIV, sposobów zakażenia wirusem, zachowań ryzykownych, objawów AIDS, sposobów leczenia. Zwrócili uwagę na treść kampanii społecznej „ Jedyny taki test”- zachęcającej do wykonywania badań diagnostycznych w trosce o własne zdrowie.

Młodzież jak i nauczyciele  naszej szkoły przypięli do ubrań czerwoną kokardkę jako znak solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV. Czerwona kokardka wzmacnia przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, , mogą uczyć się pracować , żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi.

Podczas tego dnia można było usłyszeć na szkolnym korytarzu utwór „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen , którego lider zmarł na AIDS.

Dzień HIV i AIDS przygotowała młodzież klasy II B pod opieką nauczycieli: Lidii Jędrzejczak, Bożeny Borkiewicz i Moniki Pęciak.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób