Kategorie
Aktualności

Światowy Dzień Praw Człowieka 10 grudnia

Z  okazji szczególnej obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Człowieka. Program artystyczny obejmował  krótką prezentację dotyczącą praw człowieka przygotowaną przez uczniów klasy 1D –  Amelię Bojur, Jakuba Popiela, Antoniego Dąbrownego, Wiktora Olejnika – a następnie odbyliśmy muzyczną podróż do przeszłości w formie występu wokalnego naszych koleżanek i kolegów, którzy przypomnieli teksty legendarnych protestsongów wykonawców takich jak Peter Gabriel, John Lennon, Simon&Garfunkel, Jonasz Kofta, Krystyna Prońko, Grzegorz Markowski.

WYSTĘPOWALI:

  •  Blanka Tasarz, Magdalena Cieśla – „ Blowing in the wind’’ Bob Dylan
  • Maria Wybraniec -„ Don’t give up’’ Peter Gabriel
  •  Dominika Pacak – „ Chcemy być sobą’’ Perfect
  • Kinga Pazera, Mikołaj Kuchciak – „ Sound of Silence’’ Simon&Garfunkel
  • Magdalena Kowalska – „ Imagine’’ John Lennon
  • Zuzanna Węglewska – „ Czekamy na wyrok’’ Krystyna Prońko

Pomiędzy kolejnymi występami wysłuchaliśmy cytatów obrońców praw człowieka i działaczy na rzecz pokoju : Nelsona Mandeli, Mahatmy Gandhiego i ikony walki o godność i prawa człowieka Polaka Jana Karskiego.

W trakcie występów odbyły się również warsztaty, w których wzięli udział utalentowani artystycznie uczniowie z całej szkoły. Wykonali maski – twarze w różnych stylach symbolizujących łamanie praw człowieka w różnych krajach świata. Wielu uczniów wykonało również plakaty odzwierciedlające ideę praw człowieka. Efekty ich pracy można podziwiać na holu szkolnym.

Uczniowie naszej szkoły zamanifestowali swoją łączność z osobami, których prawa są łamane w wielu zakątkach świata poprzez odciśnięcie swojej dłoni i niebieski strój.

Obchody Dnia Praw Człowieka  zakończyły się słowami i przesłaniem Jana Karskiego:

„Głuchota jest chytrym wybiegiem zła.”

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przygotowały panie: Lidia Jędrzejczak, Beata Kliś i Diana Schmeißer

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób

Fotografował Mikołaj Jeziorowski