Kategorie
Aktualności

Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie i  sukces naszej uczennicy

23 listopada uczennice naszej szkoły: Kinga Drzazga (IIE), Hania Świtała (IIE), Milena Kaźmierska (IIIB), Klaudia Kula (IIID) i Aleksandra Rus (IIIC) pod opieką p.Agnieszki Kowalczyk udały się do Opola na finał X edycji Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie pod tytułem: „Koszykówka. Motywacyjna wartość sportu w edukacji, wychowaniu i w życiu”. Konkurs od 10 lat jest realizowany przez Fundację Ludzki Gest Jakuba Błaszczykowskiego wraz z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Opolu. Do etapu centralnego przystąpiło 331 uczniów z całej Polski.
Po napisaniu przez uczniów testu odbyło się spotkanie z gwiazdami koszykówki. W spotkaniu uczestniczyli: Łukasz Koszarek, wielokrotny reprezentant Polski, Robert Skibniewski, obecny trener Weegree AZS Politechniki Opolskiej oraz Kareem Reid, który od tego sezonu gra właśnie w tym zespole.
Koszykarze odpowiadali na pytania uczestników, a także rozegrali z nimi ciekawy konkurs rzutów do kosza. Na zakończenie każdy z uczestników mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia jak również otrzymać zdjęcia koszykarzy z autografem. Wyniki testu finałowego wyłoniły listę laureatów, wśród których znalazła się uczennica naszego liceum, Hania Świtała

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 7 grudnia 2023 r. w auli Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.Laureaci uczestniczyli w międzynarodowej konferencji i wysłuchali wykładów na temat motywacji. W konferencji udział wzięli : prof. Zbigniew Dudziński (AWF Warszawa) przedstawił rolę motywacji w procesie socjalizacji, prof. Gusztáv Kovács (Institution Episcopal Theological College of Pécs, Węgry) mówił o granicach motywacji w sporcie, prof. Daniel Brown (University of Portsmouth, Wielka Brytania) ukazał motywację z perspektywy psychologicznej, w prelekcji dr Jiří Pospíšila (Palacký University in Olomouc, Czechy) mieliśmy okazję usłyszeć o sferze wartości w sporcie, natomiast ks. prof. Dariusz Krok z Wydziału Teologicznego UO przedstawił motywacyjną rolę sportu w radzeniu sobie ze stresem. Drugą częścią spotkania był panel dyskusyjny, w którym udział wzięli znani sportowcy i trenerzy: Łukasz Piszczek – piłkarz reprezentacji narodowej, Kamil Wódka – psycholog sportu, Bartosz Jurecki – zawodnik piłki ręcznej  polskiej reprezentacji i brązowy medalista, obecnie trener, menadżer sportu Dariusz Nawarecki oraz Magdalena Zych – zawodniczka short tracku. Spotkanie z nimi  było najlepszą częścią gali. Na koniec organizatorzy nagrodzili nie tylko uczniów, ale również opiekunów i szkoły. Cieszymy się, że już po raz drugi z rzędu nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie łączącej wartość wiary i sportu.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób