Kategorie
Aktualności

Święto Liczby π

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Liczby π zostały w naszej szkole zaplanowane na dni 12 – 14 marca i przebiegają pod hasłem „3 dni z liczbą π”. Ich zadaniem jest popularyzowanie wiedzy matematycznej i danie uczniom trochę odmiany w nauce matematyki.

W dniu 12 marca, który jest Dniem Matematyki, odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Wokół Liczby π”. Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem Starosty Pajęczańskiego. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu pajęczańskiego: z Białej, Nowej Brzeźnicy, Sulmierzyc, Działoszyna, Pajęczna oraz uczniowie szkół średnich z Działoszyna i Pajęczna. Łącznie 35 uczniów zmierzyło się z zadaniami z liczbą π w roli głównej. Konkurs otworzyła pani dyrektor Sylwia Nowak – Miedzińska, która ciepło powitała wszystkich uczestników i ich opiekunów i życzyła sukcesów. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 marca.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób