Kategorie
Aktualności

Udział szkoły w Projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Nasza szkoła we współpracy z MOK Pajęczno bierze udział w projekcie  Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W ramach tego projektu uczniowie  od października do kwietnia będą uczestniczyć w zajęciach w kinie Świteź, oglądać filmy i potem o nich dyskutować również na lekcjach. W ten sposób mogą  doskonalić analizę filmu jako tekstu kultury. Pozwoli im to także wykorzystać film jako  kontekst na egzaminie maturalnym.

W ramach cyklu „Maturalne motywy w filmie i w literaturze”  uczniowie z klas I D, II C, IVC i IVA obejrzeli film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Październikowy seans odnosił się do motywu przemiany wewnętrznej bohatera. Pokaz poprzedziła  prelekcja, wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane  filmie.

Johnny”  to  filmowa historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy ks. Janem Kaczkowskim a jednym z jego podopiecznych Patrykiem Galewskim- dziś znanym kucharzem.

Tę niesamowitą opowieść o,  niesieniu pomocy potrzebującym, poszukiwaniu swojego miejsca w życiu i wewnętrznej przemianie  uczniowie oglądali nie kryjąc swoich emocji. 

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEiN.