Kategorie
Aktualności

Wycieczka do Bielska – Białej, Szczyrku i Wisły

W poniedziałek i wtorek 30 i 31 października 34  -osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, w której znalazły się klasa II A prof. Moniki Telengi i klasa III A prof. Anny Gajęckiej wraz z trzecim opiekunem prof. Piotrem Nicponiem udała się na dwudniową wycieczkę, której celem był Beskid Mały  i malowniczo zlokalizowane tam Bielsko – Biała, Szczyrk i Wisła.

Pierwszym punktem docelowym była Bielsko – Biała, gdzie młodzież uczestniczyła w seansie filmowym. Następnie wycieczka udała się do pobliskiego Szczyrku, który przywitał piękną złotą polską jesienią i prawie 20 stopniową wiosenną temperaturą. Tam młodzież udała się do Escape Room i Kręgielni, gdzie w przyjaznej atmosferze spędziła czas. W godzinach wieczornych grupa udała się do hotelu w Wiśle na nocleg.

Drugi dzień wycieczki spędzony był w Wiśle. We wtorek około godziny 10. po spotkaniu z przewodnikiem górskim młodzież wraz z opiekunami udała się w około 7 – kilometrową trasę górską prowadzącą  do Schroniska na Soszowie Wielkim. Wiodła ona w dużej mierze przez las, gdzie można było podziwiać wyjątkowość Beskidu Niskiego w jesiennej scenerii. Było kilka odcinków, które mogły dać się we znaki, co jednak nie przeszkodziło w dotarciu do celu.   Szczyt  Soszów Wielki zlokalizowany jest na wysokości  886 m. n.p.m. Kilkadziesiąt metrów pod Schroniskiem na Soszowie, stoi górna stacja wyciągu kanapowego. Kolej Linowa Soszów zaprasza w zimie narciarzy, a w lecie rowerzystów, turystów pieszych itp.

Po półgodzinnym pobycie w schronisku i zasłużonym odpoczynku grupa udała się w drogę powrotną, w której można było podziwiać piękne górskie krajobrazy. Po około godzinnym powrocie uczestnicy wsiedli do autokaru udając się na przejażdżkę po Wiśle, a na sam koniec zwiedzili  między innymi  Rezydencję Prezydenta RP Zamek w Wiśle, w której przebywał niegdyś Ignacy Mościcki, Amfiteatr oraz Dom Zdrojowy z Figurką Adama Małysza z Czekolady. Tuż przed powrotem Wisła pożegnała naszą ekipę deszczem, co jednak nie zmieniło, mimo pewnego zmęczenia miłej atmosfery towarzyszącej wycieczce. Naładowani pozytywnymi wrażeniami i emocjami nasi uczniowie wraz z opiekunami wrócili w godzinach wieczornych do Pajęczna.      

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób