Kategorie
Aktualności

Województwo Łódzkie Ogrodem Polski

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera realizowany jest projekt „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Projekt ten to szereg działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego, ich edukację i rozwój regionu. Skutkiem tych działań będzie zazielenienie województwa, poprawa estetyki przestrzeni publicznej, bezpieczeństwa środowiskowego miast oraz wsi. Przyczyni się to również do rozwoju turystycznego regionu.

Jednym z kluczowych działań projektu jest organizacja wycieczek po terenie województwa łódzkiego dla uczniów Szkół Ponadpodstawowych. W czwartek 27 października uczniowie z klasy I A i I E pod opieką pań Karoliny Sadowskiej, Anety Zawadzkiej – Rajczyk i Renaty Pawełoszek uczestniczyli w wycieczce do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie wraz z przewodnikiem odwiedzili m.in. Rezerwat Węże, Górę Zelce, Żabi Staw, Granatowe Źródła. Przewodnik w interesujący sposób przedstawił walory przyrodnicze miejsc, które znajdują się w niedalekiej okolicy.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów