Kategorie
Aktualności

Wycieczka do Katowic

W środę 22 listopada 26- osobowa grupa młodzieży z klasy II B pod opieką pani prof. Bożeny Borkiewicz i pani prof. Izabeli Kosowskiej udała się na wycieczkę do Katowic.

Pierwszym punktem programu była galeria Silesia , w której uczestnicy wycieczki obejrzeli z dreszczykiem emocji film pt. „Pięć koszmarnych nocy”. Po seansie uczniowie mieli chwilkę czasu, aby coś zjeść i przy herbacie podzielić się wrażeniami po obejrzeniu filmu.

Następnym punktem programu był Escape Room w , którym młodzież świetnie się bawiła rozwiązując trudne zagadki pod presją czasu. Wymagało to od nich  skupienia, pomysłowości, współpracy i zgrania. Wszyscy z uśmiechem na twarzy opuszczali kolejne pokoje zagadek.

Głównym punktem programu była wystawa „ Body Worlds” autorstwa dr. Gunthera von Hagensa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie. Licealiści mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele  – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Młodzież obejrzała ponad 160 eksponatów, które są prawdziwymi  ciałami dawców przygotowanymi metodą plastynacji. O tajemnicach ludzkiego ciała  bardzo interesująco i ciekawie  opowiedział pan przewodnik.

Po dniu pełnym wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę , zmęczeni, ale szczęśliwi  uczestnicy wycieczki powrócili do Pajęczna.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób