Kategorie
Aktualności

Wycieczka do Warszawy

W czwartek 9 listopada młodzież z klasy I D udała się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Dwudziestoosobowa grupa wraz z opiekunami: prof. Piotrem Nicponiem i prof. Beatą Kliś miała niezwykle bogaty program do realizacji tego dnia. Grupa dotarła do stolicy około godziny 10.00. Warszawa przywitała naszą szkolną „delegację” pięknym słońcem i złotą polską jesienią. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Więzienia Pawiak. To szczególne miejsce nie tylko dla Warszawy, ale dla całej Polski, symbol niemieckiego okrucieństwa z czasów II wojny światowej  i okupacji. Nasza młodzież w milczeniu i zadumie wsłuchiwała się w bardzo wzruszające historie opowiadane przez przewodniczkę Muzeum, a następnie  chwytające za serce zaprezentowane multimedialnie  relacje więźniów Pawiaka.

Następnie grupa udała się na blisko dwugodzinny spacer urokliwymi ulicami Starego Miasta. Lepszej aury, jak na ten miesiąc i porę roku nie można było sobie wymarzyć. Po godzinnym czasie wolnym nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w zadumie i milczeniu oglądali zasoby tej wyjątkowej w Polsce muzealnej placówki. Była tam możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ogromnym samolotem Liberator, z którego w trakcie powstańczego zrywu zrzucano bomby nad walczącą Warszawą. Bogaty jak na jeden dzień program został w zupełności zrealizowany, a młodzież cała i zdrowa w godzinach wieczornych wróciła do Pajęczna.                    

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób