Kategorie
Aktualności

XLVI OTWP ” Młodzież Zapobiega Pożarom”

24 maja 2024r., na terenie Zespołu Szkół w Głuchowie odbył się finał wojewódzki XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Gajęcka uczennica klasy 2B pod opieką Adama Klimczaka, nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa oraz Barbary Gajęckiej nauczycielki matematyki.

W eliminacjach wzięli udział zwycięzcy eliminacji powiatowych ( tylko jedna osoba z każdej grupy wiekowej z danego powiatu).

Wiktoria musiała wykazać się szeroką wiedzą ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego i pierwszej pomocy, a także historii i tradycji ruchu strażackiego rozwiązując test składający się z 40 pytań.  Turniej pożarniczy na etapie wojewódzkim jest niezwykle wymagający merytorycznie oraz fizycznie. Podsumowanie tego etapu odbyło się po ośmiu godzinach zaciętej rywalizacji. W oczekiwaniu na wyniku testu pisemnego młodzież zwiedziła lokalną Okręgową Spółdzielnię Mleczarską, gdzie zobaczyła jak wygląda produkcja bardzo smacznych serów, masła, kefirów i innych wyrobów mleczarskich. Oczywiście po prezentacji można było wszystkiego spróbować.

Po ogłoszeniu wyników wszystkim wręczono nagrody rzeczowe oraz dyplomy i upominki.

Strażacy zapewnili  przyjazną atmosferę oraz posiłki i napoje.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób