Kategorie
Aktualności

XV Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja i proza twórców brytyjskich”

29 marca 8 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  XV Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza twórców brytyjskich”. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych prezentowali twórczość brytyjską w  Zespole Parkowo-Pałacowym w Działoszynie. Patronat na konkursem sprawuje Starosta Pajęczański oraz Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn.

  Zgodnie z regulaminem konkursu każdy uczestnik przedstawiał dwa utwory: wiersz i fragment prozy, z których jeden w języku angielskim, a drugi w przekładzie na język polski.  Jury, składające się z anglistów i literaturoznawców oceniło poprawność językową, wrażenia artystyczne oraz dobór repertuaru.

W kategorii szkół ponadpodstawowych brało udział 28 uczniów.

I miejsce przypadło uczennicy Nadii Szmaj z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Uczennica naszej szkoły,  Anna Trawczyńska z klasy IIB zajęła II miejsce w konkursie.

Uczennica z klasy IIC Tatiana Zjawiony otrzymała wyróżnienie I stopnia.

Pozostali uczestnicy konkursu: Anna Klimczak (IIC), Joanna Świtała (IIC), Julia Kluska (IIC), Olga Mordalska (IIC), Nikola Łuczak (IC) oraz Mateusz Wojtal (IA) również zaprezentowali wybrane przez siebie utwory na wysokim poziomie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!