Kategorie
Aktualności

XXIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, Pomagam”

W dniach 8-9 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy ZS w Pajęcznie przeprowadzili Zbiórkę Żywności na terenie pajęczańskich supermarketów: Intermarche, Biedronka, Dino, Wafelek i Lewiatan w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak, pomagam”.
Wolontariusze, po przejściu odpowiedniego szkolenia, zbierali produkty żywnościowe o długim terminie ważności: cukier, olej, kasza, mąka, makaron, kawa, herbata…
Te i podobne produkty przekazaliśmy na Rodzinny Dom Dziecka w Kiedosach, MOPS w Pajęcznie oraz na działalność charytatywną prowadzoną przez Małe Siostry Baranka w Choroniu. Dostarczyliśmy także paczkę świątecznych produktów i 500 zł dla Piotra Dźbika zmagającego się z ciężką chorobą.
Dziękujemy kierownictwu i obsłudze sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz wszystkim darczyńcom.
Dziękujemy 60 wolontariuszom SKC, którzy przez piątek i sobotę dzielnie pełnili swoje dyżury. W sumie zebraliśmy 976,44 kg żywności i 78,7 kg chemii. Wykazaliście się odpowiedzialnością i zgraną współpracą, prawidłowo rozdzielaliście obowiązki i wzorowo dopilnowaliście wszystkiego.
Szczególne podziękowania należą się chłopakom: Marcel Bednarski, Wiktor Wojtasik, Tomasz Bazan, którzy pomogli przy zwózce żywności.
Dziękujemy ekipie w składzie: Mateusz Wojtal, Amelia Kluba, Amelia Pakuła, Miłosz Kruk Aleksandra Pietruszka, Natalia Bociąga, Weronika Smolarz, Natalka Białek, Oliwia Drab za segregację żywności i przygotowanie paczek dla Domu Dziecka i podopiecznych naszego MOPS-u.
Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania się do odwiedzin w Domu Dziecka, by wkrótce ofiarować dzieciom paczki słodkości oraz szereg innych niespodzianek. Niecierpliwie czekamy na spotkanie z nimi.

zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób
zdęcie przedstawia grupę osób