Kategorie
Aktualności

Zakończenie 69 Olimpiady Chemicznej

W sobotę, 17 czerwca 2023 roku, w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczystość zakończenia 69 Olimpiady Chemicznej.

Zawody tegorocznej Olimpiady Chemicznej, do których przystąpiło 825 uczniów, rozpoczęły się pierwszym etapem (teoretycznym) 26 listopada 2022 roku. W drugim etapie, na który złożyła się część teoretyczna i laboratoryjna, wzięło udział 215 zawodników, a w finale, rozgrywanym w laboratoriach Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej i salach wykładowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego – 95 zawodników, z których ostatecznie 29 zdobyło tytuł laureata, a 6 – wyróżnienie.

W gronie laureatów znalazł się nasz uczeń – Juliusz Szczeszek-Bistuła, który za udział w finale Olimpiady Chemicznej uzyskał zwolnienie z egzaminu maturalnego z chemii (poziom rozszerzony) oraz szóstkę z chemii na koniec roku szkolnego a także zwolnienie z części lub całości egzaminów do szkół wyższych – nie tylko na wydziały chemiczne! (również na wybraną Akademię Medyczną). Juliusz otrzymał również nagrodę specjalną dla najmłodszego laureata Olimpiady.

Opiekunem merytorycznym Juliusza jest pani Krystyna Baryczka.

Gratulujemy!

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób