Kategorie
Aktualności

I miejsce Julii Puchalskiej i IV miejsce Szymona Szewczyka w finale 9 edycji  Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę! „

5 VI 2023r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbył się finał 9 edycji konkursu historycznego o żołnierzach Wyklętych organizowany przez biuro Posła na Sejm RP Piotra Polaka oraz radną sejmiku województwa łódzkiego panią Dorotę Więckowską.

W tym roku wzięło w nim udział ponad 2000 uczniów szkół ponadpodstawowych woj. łódzkiego m.in. z Sieradza, Łodzi, Skierniewic. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 58 osób. W finałowym etapie konkursu uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 50 pytań dotyczących żołnierzy Wyklętych.

W oczekiwaniu na wyniki uczniowie i opiekunowie mogli wysłuchać ciekawego wykładu o starodrukach i zobaczyć je na własne oczy oraz skorzystać z pysznego poczęstunku.

W konkursie zwyciężyła nasza uczennica Julia Puchalska z I b, a IV premiowane również nagrodami miejsce zajął Szymon Szewczyk III c.

Uczniowie otrzymali kosztowne nagrody: laptop, plecaki, leżaki, gry planszowe, książki, bilety do Term Uniejów. Julia udzieliła również wywiadu dla telewizji regionalnej TVP3 Łódź w którym podzieliła się swoimi wrażeniami z konkursu.

Opiekunami merytorycznymi konkursu byli: pani Ewa Mostowska, pan Adam Klimczak, pan Piotr Nicpoń.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Mamy nadzieję, że sukcesy będą kontynuowane w następnych latach.

Gratulujemy uczniom sukcesów.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób