Kategorie
Aktualności

Finaliści Olimpiad i Konkursów Chemicznych

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie reprezentowali szkołę w licznych potyczkach chemicznych. Największym sukcesem może pochwalić się Juliusz Szczeszek-Bistuła z klasy III B1, który zakwalifikował się do etapu centralnego 70 Olimpiady Chemicznej. Pod koniec marca przystąpi do zawodów teoretycznych i laboratoryjnych, które odbędą się w Warszawie. Juliusz zakwalifikował się również do finałowych etapów ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Politechnikę Łódzką i Politechnikę Śląską.

Sukcesem zakończył się również udział Nadii Bator z klasy IV B w  IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nadia awansowała do grona finalistów w kategorii klas maturalnych i w marcu uczestniczyła w zawodach III etapu.

Również nasi młodsi uczniowie z klasy II B – Wiktoria Gajęcka i Miłosz Kruk – awansowali do etapu finałowego ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Politechnikę Łódzką.

Obecnie czekamy na ostateczne wyniki wszystkich zawodów i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcie przedstawia grupę osób
zdjęcie przedstawia grupę osób