Kategorie
Aktualności

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły to uroczystość podczas której społeczność szkolna spotyka się na sali gimnastycznej, aby razem uczcić pamięć wybitnego pisarza, laureata Nagrody Nobla – Henryka Sienkiewicza, który patronuje naszej szkole od 1963 roku. I już od lat 60-tych świętowano Dzień Patrona jako spajający szkolną społeczność. Przypominano utwory, hasła i cytaty autorstwa H. Sienkiewicza, a szczególnie słowa, które codziennie możemy czytać na płaskorzeźbie na półpiętrze szkoły:

„Nie masz takowych terminów, z których by się wspólnymi siłami podnieść nie było można”  

Te słowa były i są dla wielu pokoleń naszych uczniów drogowskazem i zachętą do współdziałania w dobrej sprawie, podtrzymują ducha i nadzieję w trudnych czasach. W naszej szkole od czasu przełomu demokratycznego w latach 90-tych XX wieku  bardzo dynamicznie rozwijała się uczniowska samorządność, a wraz z nią rozkwitały obchody Dnia Patrona Szkoły, wzbogacone o nominację do Nagrody TOP FRIEND i Przegląd Twórczości Młodych.

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły odbyło się 30 listopada. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Sylwia Nowak – Miedzińska, która przypomniała historię znaczenie Święta Patrona szkoły. Wręczono także nominacje do nagrody TOP FRIEND.

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Nagroda TOP FRIEND to wyróżnienie przyznawane od 1993 roku za altruistyczną, koleżeńską postawę . Laureaci tej nagrody mogą być naprawdę z niej dumni, choć stanowi ona również pewne zobowiązanie do prezentowania takiej postawy i w dorosłym życiu. Z rąk dyrektora szkoły pani Sylwii Nowak – Miedzińskiej nominacje do nagrody TOP FRIEND odebrali:

Adrian Cichowlaskl. II a

Julia Kluskakl. II c

Anna Klimczak – kl. II c

Joanna Świtała – kl. II c

Wiktor Wojtasik – kl. III c

Weronika Koszelakl. IV c

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Pamiątkowy dyplom odebrał także Juliusz Szczeszek – Bistuła – kl. II b1, który w tym roku szkolnym otrzymuje Stypendium Prezesa Rady Ministrów

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Tegorocznym obchodom Dnia Patrona towarzyszyły dwa konkursy:

konkurs literacki „Fraszka z Sienkiewiczem” oraz klasowy konkurs fotografii „Sienkiewicz i jego dzieła”. Zwycięzcom wręczono upominki.

Po części oficjalnej scenę przejęli uczniowie w pokazie swoich talentów.

Przegląd Twórczości Młodych to prawdziwy festiwal uczniowskich talentów. Młodzież co roku występuje podczas przeglądu indywidualnie, grupowo, a nawet całymi klasami. Podczas wielu edycji Przeglądu społeczność szkolna podziwiała występy sceniczne, grupy wokalne, recytacje utworów literackich, prace plastyczne, taniec. W tym roku przed społecznością szkolną zaprezentowali się:

Hanny Kowalik – klasa II a – wystawa prac plastycznych

Dominika Pacak – klasa II a- zaśpiewała piosenkę z repertuaru Myslowitz „Długość dźwięku samotności”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Juliusz Bistuła Szczeszek- klasa II b1 -zagrał na pianinie utwór Fryderyka Chopina Walc cis-moll op.64 no.2

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Szymon Dąbrówka – klasa IV b -zaśpiewał własny utwór „Tyle gwiazd”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Zuzanna Węglewska – klasa II a -zaśpiewała piosenkę Eda Sheerana pt. „Photograph”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Sandra Szczepaniak- klasa IV b zaśpiewała piosenkę pt. „Królowa Łez” Agnieszki Chylińskiej

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Martyna Uchrońska – klasa II a- zagrała na skrzypcach piękny utwór Yanna Tiersena  z filmu „Amelia”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Natalia Lewandowska klasa I e zaśpiewała piosenkę Dawida Podsiadło pt. „Pastempomat”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Patrycja Lipnicka –  klasa II c- zatańczyła zumbę według własnej choreografii

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Jakub Jaworski- klasa IV a – zagrał na gitarze elektrycznej utwór „Bohemian Rapsody” z repertuaru Quenn

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Nadia Gołębiowska – klasa I a- zaśpiewała utwór Birdy pt. „People help the people”

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Maciej Rogaczewski- klasa III a – zaprezentował dwa własne utwory rapowe

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Wiktoria Zadrożna, Ola Jeż i Natalia Nowak z klasy III c , Maria Mesjasz z II a oraz Oliwia Bistuła z III b-  wykonały na instrumentach dętych utwór  „Last Christmas” zespołu Wham!

zdjęcie przedstawia grupę uczniów

Wszyscy uczestnicy Przeglądu Twórczości Młodych otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. To było Bardzo udane Święto Patrona Szkoły.