Kategorie
Aktualności

Wycieczka  – Łódź

W dniu 30 listopada klasa IB pod opieką Pani Profesor Bożeny Borkiewicz oraz Pana Profesora Piotra Nicponia udała się na wycieczkę do Łodzi.
Wyruszyliśmy spod szkoły po godzinie 8, podróż mijała nam spokojnie i szybko. Około godziny 10 byliśmy już w łódzkiej Manufakturze, gdzie mieliśmy chwilę wytchnienia i mogliśmy odpocząć.
Następnie odwiedziliśmy Experymentarium, w którym dowiedzieliśmy się m.in. o tym, ile mierzył najwyższy i najniższy człowiek na świecie, jak widzi osoba będąca pod wpływem alkoholu lub co wpływa na ilość uderzeń serca w ciągu minuty. Mogliśmy również sami dokonać rozmaitych eksperymentów i zaobserwować różne zjawiska przy pomocy eksponatów. Udało nam się również rozwiązać zagadki Einsteina.
Po wizycie w Experymentarium mieliśmy chwile na posiłek. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Escape room, gdzie w ciągu godziny w kilkuosobowych grupach musieliśmy rozwiązać szereg zagadek, aby opuścić zamknięte pokoje. Niestety nie wszystkim się to udało, ale wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Pełni wrażeń wróciliśmy do Pajęczna około godziny 18.

                                                                                Klasa IB

zdjęcie przedstawia grupę uczniów