Kategorie
Aktualności

Warsztaty z NBP

Inflacja, wartość pieniądza, kredyty, banki… tematy trudne, ważne i potrzebne były przedmiotem warsztatów z NBP które odbyły się w ramach podstaw przedsiębiorczości w naszej szkole w dniu 18.11 W warsztatach uczestniczyły klasy 3A, 2C, 2D

Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie dowiedzieli się o roli i zadaniach jakie ma do spełnienia NBP i banki komercyjne w życiu społecznym i gospodarczym obywatela. W drugiej części – praktycznej uczniowie z wielkim zaciekawieniem mogli sprawdzić jak rozpoznawać autentyczność banknotów, zadając przy tym mnóstwo pytań do prowadzących.

Dla najbardziej aktywnych uczniów warsztatów NBP przewidział nagrody, oczywiście pieniężne młodzi ludzie otrzymali brykiety utworzone że zniszczonych banknotów 

Ewa Bylica